Zakupy

Nie jest to pewnie najlepszy pomysł z punktu widzenia ochrony prywatności, ale muszę gdzieś przelać swoje uwagi dotyczące różnych produktów, głównie tych które sam nabyłem.

Philips SA2125/02

Moje wymagania

Postanowiłem kupić sobie odtwarzacz mp3, bo dotarcie do pracy zajmowało mi około godziny. W tym czasie mógłbym posłuchać muzyki, radia lub książek audio. Do tego chciałem żeby odtwarzacz posiadał zasilanie w postaci wymiennego akumulatora AAA i port USB pozwalający bezpośrednio podłączyć urządzenie do komputera. Oczywiście odtwarzacz powinien być widziany przez OS jako dysk wymienny bez jakiegokolwiek oprogramowania od producenta. Pojemność pamięci wewnętrznej - minimum 1GB.

Wybór padł na firmę Philips, między innymi dlatego, że odtwarzacz DVD 625 w przemyślany sposób radził sobie z płytami zawierającymi katalogi z plikami mp3. Do tego funkcja automatycznego odtwarzania i indeksowania utworów pozwalała na całkowitą kontrolę przy użyciu pilota i bez włączania telewizora. Kolejny produkt tej firmy - wieża Wieża Hi-Fi MCM275 - obsługiwała katalogi z plikami muzycznymi w trochę inny, ale ciągle akceptowalny sposób. Oczekiwałem więc równie przemyślanych rozwiązań w odtwarzaczu mp3. Po zakupie okazało się niestety, że model SA2125/02 nie kontynuuje linii wytyczonej przez wspomniane wyżej produkty.

Firmware 2.85

Odtwarzacz otrzymałem z tą właśnie wersją firmware'u. Posiada on następujące niemiłe cechy:

  • uruchamianie (się) odtwarzacza trwa ok. 30 sekund (co on robiw tym czasie?),
  • jeśli włączona jest blokada, to próba uruchomienia kończy się tym, że po 30 sekundach zostaje wyświetlona na chwilkę ikonka kłódki i urządzenie się wyłącza; to dość denerwujące zważywszy fakt, że po usunięciu blokady trzeba czekać kolejne 30 sekund, co daje w sumie ok. 1 minuty!
  • prędkość przewijania jest akceptowalna tylko dla krótkich utworów i wynosi około 5:1; oznacza to że w przypadku książek audio (pliki mają długość kilkudziesięciu minut) przewinięcie do wybranego miejsca może trwać nawet kilka minut!
  • przy wyłączaniu odtwarzacza zapamiętywany jest aktualny utwór i miejsce w tym utworze, od którego urządzenie powinno wznowić odtwarzanie przy ponownym uruchomieniu; funkcjonalność ta wydaje się nie działać w sytuacji, gdy nazwy katalogów nie różnią na przynajmniej 10-12 znakach, a katalogi zawierają takie same (w sensie nazwy) pliki (nie chciało mi się tego szczegółowo testować).

Firmware 4.15

Najnowszą - w chwili pisania tego tekstu - wersją firmware była oznaczona jako 4.15. Proces uaktualnienia przebiegł bez problemów. Zauważyłem następujące rzeczy:

  • uruchamianie się odtwarzacza trwa teraz tylko ok. 4 sekundy,
  • prędkość przewijania prawdopodobnie nie zmieniła się.

Crank Brothers egg beater mxr

Ciekawostki z dołącznej ulotki

Tread interference

In the rare event that you need two Shims per shoe, contact Crank Brothers and we will provide them for free.

Warranty

This warranty does not cover damage caused by rider errors. However, we are reasonable people and we belive in our product, so if you can give us a reasonable explanation, we might fix or replace even your rider error damaged pedals.

Caution

Riding bicycles is inherently dangerous.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.