Newmarket

Uczestnicy

Tylko ja.

Plan

Znalazłem w pracy ulotkę wydaną przez Cambridgeshire County Council i National Cycle Network zatytyłowaną Cambridge to Newmarket. Part of the National Cycle Network Harwich to Oxford Route 51 through Cambridgeshire. Ponieważ chyba nigdy w życiu nie zdarzyło mi się jeździć rowerem w styczniu (w Cambridge było 8-10 stopni Celsjusza), postanowiłem pojechać do Newmarket zgodnie z trasą z ulotki. Przy okazji był to chrzest bojowy dla moich nowych butów i pedałów.

Wyjazd - 27 stycznia 2008

Wyjechałem po południu z Cambridge (Perne Road) i kierując się na północ dotarłem do Newmarket Road. Skręciłem w prawo i już po chwili jechałem trasą rowerową numer 51 wzdłuż drogi A1303. Minąłem Stow-cum Quy z typowym kościółkiem i po dłuższej chwili skręciłem w lewo, w stronę Bottisham. Tam trochę się zgubiłem, ale szybko odnalazłem drogę do Swaffham Bulbeck (boisko piłkarskie w centrum wsi!). Swaffham Prior zaskoczyło mnie dwoma kościołami stojącymi na jednym wzgórzu (może bardziej pagórku), a po minięciu Reach wybrałem drogę przez centrum Burwell. W tym miejscu ulotka sugerowała drogę okrężną, więc wybrałem B1103 prowadząca prosto do Exning. Stamtąd dotarłem do samego centrum Newmarket.

W Newmarket pokręciłem się chwilę po centrum, wszedłem do losowego sklepu i kupiłem… polskie ciastka i polski napój pomarańczowo-brzoskwiniowy! Jadąc z powrotem w stronę Exning znalazłem przytulną ławeczkę i posiliłem się pozdrawiając w międzyczasie innych rowerzystów i piechurów. Potem ruszyłem dalej, przed Burwell skręciłem w lewo i omijając Reach dotarłem do Swaffham Prior, mijając po drodze dwa wiatraki. Zbliżając się do Swaffham Bulbeck chciałem skręcić w stronę Lode, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego drogowskazu… Nie szukałem zbyt długo, bo słońce powoli już zachodziło. Zaczęło robić się chłodno (to w końcu zima!), więc szybko minąłem Bottisham oraz Stow-cum Quy i już po zachodzie słońca dotarłem na Perne Road.

Podsumowanie

Miła styczniowa wycieczka. Buty i pedały działają rewelacyjnie, chociaż wciąż wydaje mi się, że z nosków można się wypiąć szybciej i bezpieczniej… Dystans - ponad 30 mil.

Linki

Zdjęcia

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.